Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
+ 38 063 716 89 92 Замовити дзвінок

Як обрати намет

Як обрати намет

Гірські річки, свіже хвойне повітря, м'яке звучання птахів і комах - за цією гармонією туристи відправляються в найдальші куточки Землі. Щоб доповнити свої вечори і навіть ночі в лісі, потрібно обов'язково знати як вибрати намет. Адже на відпочинку хочеться думати про відпочинок, а не про те, як зігріти свої змерзлі від моторошного вітру кістки. Ми розглянемо основні типи наметів і як правильно вибрати намет.

1. Типи наметів

Кемпінгові намети просторі та досить важкі моделі. Вони знадобляться, якщо діставатися місця відпочинку на машині або громадському транспорті, а потім стати табором. Це високі моделі з просторим тамбуром, де можна поставити навіть стіл та стільці, кількома спальними відділеннями та навісом – комфортне рішення для родини чи компанії із 4-6 осіб.

Без туристичних наметів не обійтися під час піших, велосипедних походів та сплавів. Є досить оснащені моделі з продуманою конструкцією. Вага туристичного намету залежить від кількості людей, на яку він розрахований, та матеріалу дуг. Більшість популярних 2-4 місцевих моделей важать до 5 кг.

Екстремальні намети призначені для туризму в диких місцях за несприятливих погодних умов: сходження вище 3000 метрів, альпінізм та рекорди. Комфорт у таких наметах не головне, насамперед важливі надійність та мінімальна вага. Екстремальні намети роблять із водостійких та міцних матеріалів.

Намети для риболовлі особливо знадобляться взимку, щоб захистити від вітру та морозу. Нерідко вони не мають дна, а передню частину можна підвернути або повністю відстебнути за необхідності.

Пляжний намет стане у пригоді прихильникам відпочинку біля води. Такі моделі мають один або кілька входів та москітні сітки. Це компактні намети зі зручною конструкцією, легко збираються, стійкі до вітру.

Намет для душу або туалету – мобільна конструкція з продуманою системою вентиляції та простою установкою додадуть комфорту у подорожі, на пікніку чи фестивалі. Такі моделі розраховані на одну людину, стійкі до вітру, вхід закривається на застібку-блискавку, на внутрішніх стінках кишені, деякі моделі не мають підлоги.

Намет на дах автомобіля найчастіше розрахований на двох осіб. Така модель легко встановлюється та нерідко комплектується спеціальними сходами, тентом та матрацом. Тканина намету стійка до будь-яких погодних умов, всередині чотири великі внутрішні кишені для зберігання спорядження.

2. Місткість та розміри

Якщо ви переважно мандруєте удвох – вам потрібен двомісний намет, або 2+1. Двомісний намет буде легшим. Намет 2+1 дозволить вам забрати всі ваші речі всередину, що особливо актуально, якщо ви плануєте відвідувати фестивалі з наметом, або зупинятись в будь-яких місцях, де надійніше було б тримати всі свої речі під наглядом.

Також зверніть увагу, що намети 2+1 ширші за стандартну двійку, але вужчі за тримісний намет, тож коли ви покладете два килимки в такий намет – у вас залишиться частина підлоги, не вкрита килимком, звідки тягнутиме холодом. А три килимки помістяться в такий намет лише накладаючись один на одного, що не дуже то зручно.

Якщо ж подорожуєте зазвичай великою компанією – краще подумати про  3-4 місний намет. Для чотирьох людей економніше по вазі нести один великий намет, ніж кілька менших.

Намети для більш ніж 4-х людей вважаються кемпінговими. Для їх встановлення потрібна досить велика площа, а ще вони надто важкі та громіздкі для того щоб їх нести з собою в рюкзаку.

3. Кількість входів

Якщо в наметі ночують 1-2 особи, їм вистачить одного входу. Але якщо всередині належить розміститися 3-5 туристам, не завадить намет із кількома входами. У такому добре циркулює повітря, що особливо важливо влітку. А щоб разом із повітрям усередину намету не потрапляли комахи, вибирайте моделі із протимоскітними сітками.

У наметах з кількома входами буває кілька тамбурів – в одному зручно зберігати речі та рюкзаки, а через другий виходити, залишаючи там мокре взуття.

4. Матеріал та вага

Намети бюджетного класу будуть укомплектовані дугами зі скловолокна (фібергласу), дно скоріше за все, буде з товстого поліетилену, тент виконаний з поліестеру. Загалом, самі по собі ці матеріали непогані, просто більш дешеві та важчі. Так бюджетний двомісний намет буде важити більше трьох кілограм.

Далі зі зменшенням ваги, але зростанням ціни відбудеться певна трансформація в плані матеріалів. У наметі середнього цінового діапазону дно буде з поліестеру, дуги алюмінієві, а вага вже на кілограм менша.

Волокна нейлону міцніші, ніж волокна поліестеру за однакової товщини, і менше піддаються фотостарінню (не так руйнуються під дією ультрафіолету). Нейлонові тканини, які використовують в наметах – набагато тонші і легші ніж поліестерові. А дно намету виготовлене з нейлону чи поліестеру набагато легше ніж поліетиленове. Алюмінієвий каркас легший і міцніший, ніж аналогічний зі скловолокна.

При виборі також зверніть увагу на показники водотривкості тенту і дна намету. За сучасними мірками 3000-5000 мм водного стовпа цілком достатньо.

5. Особливості намету

Функція автоматичної установки. Такий намет зазвичай складається з дюралевого або алюмінієвого каркаса та нагадує парасольку-автомат, розкриваючись одним легким рухом. Потім потрібно лише вставити кілочки, розправити тамбур, протимоскітну сітку та дно.

Для вентиляції у багатьох наметах є спеціальні вставки з сітки. Вони допоможуть, коли влітку на природі у закритому наметі спекотно. Якщо відкрити вхід без сітки – наповзуть мурахи, налетять комарі. А завдяки руху повітря крізь вентиляційні вікна в наметі не буде спекотно, і не виникне конденсат.

Захисна «спідниця» врятує від снігу, що залітає під тент, і допоможе зберегти намет сухим під час тривалої зливи.

Так чи інакше – спати в наметі вам. Зазвичай, намет купують на кілька років, тому все ж раджу проаналізувати – коли, як і для чого ви будете його найчастіше використовувати. Якщо у вас мало досвіду ночівель в наметі – позичте у когось з друзів чи візьміть на прокат у декілька походів намети різних конструкцій. Також ви завжди можете звернутись за допомогою до консультанта в магазині, і вам допоможуть підібрати намет під ваші потреби. У нашому магазині великий вибір наметів і ви зможете обрати найбільш зручний для себе.

Коментарі
Рекомендовані товари