Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
+ 38 063 716 89 92 Замовити дзвінок

Як правильно розпалити багаття в поході

Як правильно розпалити багаття в поході

Розведення багаття — одна з найцінніших навичок у поході. Вогонь потрібен, щоб приготувати їжу, зігрітися, помитися та висушити речі. Також багаття відлякує комах та диких тварин, а в критичних ситуаціях його можна використовувати як сигнал про допомогу.

У цій статті ми розберемося, як правильно розпалити багаття в поході, щоб не нашкодити ні собі, ні природі, і що для цього потрібно.

Полум'я здатне поширюватися зі швидкістю вітру. Поблизу майбутнього багаття в радіусі 0,5-1 м очистіть землю від усього, що здатне спалахнути від іскор - сухої хвої, листя. Не слід розпалювати багаття під деревом, покритим снігом, так як від тепла сніг може обвалиться і погасити його. Дрова для розтопки краще збирати в дорозі, а не на стоянці (привалі), де їх може і не бути.

Щоб розвести багаття на снігу, треба нарубати 6-7 сирих жердинок товщиною 8-10 см і довжиною 1,5 м. На потрібному місці сніг утрамбовується і на нього укладають впритул одна до іншої жердочки. На них і розводять багаття. Такий спосіб можна використовувати при короткочасних стоянках.

Види багать

Найбільш популярні види багать наступні. "Курінь" зазвичай застосовується для розпалювання, варіння їжі в одному посуді або в дощ. "Колодязь", "Зоряний", "Тайговий" дають хороший жар і утворюють багато вугілля, на них зручно готувати їжу в 2-3 посудинах одночасно.

"Нодья" або "Три колоди" горить рівним жарким полум'ям кілька годин без додаткового палива (при діаметрі колод 25-40 см - всю ніч). Служить таке вогнище найчастіше для обігріву при ночівлі без наметів.

Дрова для багаття

У ролі біопалива підходять не усі дерева. Утримайтеся від використання для вогнища ялини та берези, оскільки ці дерева утворюють великий жар та іскри. Багато іскор та диму нароблять хвойні гілки.

Найкраще обирати для багаття – вільху, сосну та кедр. Ці дерева горять рівно, вони не спричиняють зайвого диму та іскор. Єдиний недолік кедрового «палива» − після приготування їжі на такому вогні на казанку залишається жирна кіптява, якої потім важко позбутися.

У лісі надзвичайно багато дров. Однак, потрібно підходити до вибору як хороший санітар, тобто вибирати сухі або ж пошкодженні гілки. Спершу варто розпалювати сухою сировиною, а відтак можна підкидувати й сирі дрова.

«Стартове паливо»

Щоб швидко та легко розпалити вогонь у будь-яку погоду, знадобиться «стартове паливо»:

1. Трут — матеріал, який миттєво спалахує навіть від іскри і дозволяє просушити і розпалити перші гілочки (розпалку);

2. Розпалка — дрібні гілки, які потрібно підкинути у вогонь перед повноцінними дровами.

У якості труту і розпалки підійдуть як природні матеріали, зібрані на маршруті, так і домашні заготовки:

- ватні диски або губки в парафіні. Розтопіть свічку, занурте диски/губки, висушіть їх і складіть у герметичний пакет.

- звичайна свічка чи сухий спирт. Дешеві, доступні, використовувати дуже легко. Сухий спирт до того ж стане в нагоді не тільки для розпалювання дрів.

- береста та дрібні сухі березові гілочки. Підходять лише сухі, з мертвих дерев. Добре горять за рахунок вмісту дьогтю. Бересту краще нарізати на тонкі смужки.

- тріска і стружка, нарізані із сухої деревини. Можна заготовити самостійно або купити готову стружку в банці.

- сухі мох, очерет, тріски, шишки, лишайник, торішня трава та листя.

- дрібні тоненькі гілочки ялини (так звана «павутинка»), зібрані на нижніх гілках. Просочені хвойною смолою гілочки — ідеальна розпалка. А ось хвою для багаття не треба використовувати ні на якому етапі, тому що вона сильно димить і іскриться.

- спеціальна рідина для розпалювання. Користуватися дуже просто: полив, зачекав, запалив. Сучасні рідини безпечні, не димлять і не воняють.

Розведення багаття

Дістаємо наші засоби для розпалювання, трут, розпалку та дрова, викладаємо їх біля підготовленого під багаття місця (так, щоби все було під рукою), і приступаємо до справи.

Насамперед беремо наш трут (ватні диски в парафіні, тріски або ін.) і підпалюємо його. Відразу ж акуратно викладаємо розпалку — дрібні ялинові або березові гілочки, бересту. Далі підкладаємо більші гілочки — товщиною з олівець. Слідкуйте, щоб вони не щільно лежали одна до одної, щоб у вогню був доступ до повітря. Коли вогонь стабільно горітиме близько 10 хвилин, підкидаємо найтовстіші гілки та поліна. Далі можна регулювати кількість жару, підкидаючи то дрібні гілки, то великі дрова.

Загалом уже знання цього базового алгоритму буде достатньо, щоб організувати багаття на природі. Додатково варто освоїти різні види вогнищ та знати, як розвести вогонь у погану погоду.

Гасіння та прибирання багаття

Залишився фінальний, дуже важливий крок — прибрати багаття.

Як правильно гасити багаття:

1. Якщо є доступ до води — залийте вогнище. Помішайте попіл, розкидайте гілки та вугілля, і ще раз полийте. За потреби, повторіть кілька разів.

2. Якщо води немає, розкидайте гілки та вугілля, великі розбийте на дрібні частини. Засипте все землею чи піском.

3. Якщо спалювали сміття, банки і т.д., все, що не прогоріло, зберіть у пакет для сміття і викиньте, коли доберетеся до цивілізації.

4. Перед відходом переконайтеся, що вогнище повністю охололо. Перевірте на дотик — попіл і грунт повинні бути настільки холодними, щоб ви могли спокійно торкатися їх рукою. Диму та пару бути не повинно.

5. Після того, як переконалися, що загасили вогонь, зачекайте ще 15-20 хвилин, знову перевірте все, і тільки після цього вирушайте далі в дорогу.

Варто оберережно поводитися з вогнем – це допоможе отримати від нього максимум користі та мінімум збитків. Також після відпочинку подбайте про те, щоб усе виглядало як «до». Природа не любить пластикових пляшок, ємкостей від консерв та інших благ цивілізації. Таким чином у вас ніколи не виникатиме непередбачуваних та прикрих обставин з вогнем на природі.

Щоб розведення вогнища було ще простішим, рекомендуємо взяти з собою у похід запальничку з USB зарядом Lifesystems Plasma Lighter. Lifesystems USB Plasma Lighter – легка та міцна плазмова запальничка дозволяє швидко та легко розпалити вогонь. Ідеально підходить для розпалу будь-чого – від багать, газових печей до запальничок для барбекю. Вона також стійка до вітру, оскільки в ній немає полум'я, і ніколи не потребує палива. Запальничка використовує електрику та спеціальні котушки для генерації плазмової дуги, щоб запалити необхідні матеріали. Запальничку можна заряджати від будь-якого стандартного порту USB.

Коментарі
Рекомендовані товари