Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
+ 38 063 716 89 92 Замовити дзвінок

Топ речей, які потрібно мати з собою у поході

Топ речей, які потрібно мати з собою у поході

Похід – чудова річ, поки ви вивчаєте звіти про вилазки на природу в Instagram чи Facebook. Там, звісно, все позитивно, люди піднімаються на вершини, бачать багато гарного, навчаються цьому, навчаються тому. Тим часом про невдачі у соцмережах ніколи не говорять: як не взяли теплих речей і дощовик, як взяли гумові чоботи, але забули про трекінгові черевики, як, через невідповідний посуд не могли нормально поїсти і випити чаю на зупинці.

Між тим, навіть одноденний похід починається не на маршруті, а вдома, коли ви збираєтеся. Це відповідальний підготовчий процес, що вимагає ретельного підбору всього необхідного приладдя. Давайте спробуємо розібратись у тому, що, куди, і як збирати, щоб потім не було нестерпно боляче, за бездарно проведений час.

Карта за маршрутом

Планування будь-якого походу починається саме з прокладання маршруту. Ретельно спланувавши місця , розбивши весь шлях на денні відрізки й відмітивши джерела з водою, ви значно спростите собі життя безпосередньо у поході.

Карту можна використовувати як топографічну паперову, так і електронну. На сьогодні існує кілька GPS- навігаторів для смартфонів, які містять усі, навіть найменш популярні, гірські стежки.

Якщо ж не довіряєте техніці, можна покластись на класичну друковану карту й компас. Якщо навіть ви не вмієте користуватися паперовими картами, краще їх усе ж мати при собі. Ви можете відбитися від гіда, заблукати. А з картою цілком можна дати собі раду у критичній ситуації навчаючись у процесі.

Зручний одяг та взуття

Перш за все варто відразу відкинути увесь неспеціалізований одяг. Більшість сучасного одягу для походів має терморегулюючі властивості. Він добре відводить піт від тіла, швидко сохне, трохи тягнеться (щоб не рвався). Якщо тканина на такому одязі десь пошкодиться, то вона не розходиться далі, тому куртка або штани залишаться цілими до кінця походу.

Термоодяг – перший шар

Залежно від сезону беремо в похід комплект нижнього одягу що складається з: термоштанів; термофутболок із довгим рукавом (вони ж захистять нас в поході від сонця під час денних переходів); футболки з коротким рукавом; термотрусів з "дихаючої" синтетики; шкарпеток. Спеціалізовані шкарпетки для походу повинні дуже активно відводити вологу, тому, часто вони виглядають як товсті вовняні. Але їх, тим часом, використовуються саме для літніх походів; бафа на шию з легкої тканини, що захищатиме від сонця та сильного вітру.

Другий шар – фліс за сезоном.

Для гірських або осінніх походів додаємо теплу флісову кофту. В окремих випадках можна взяти ще й флісові підштаники.

Третій шар – верхній одяг.

Мембранна куртка або легка демісезонна вітровка чи будь-який інший верхній одяг, що не пропускає воду та вітер залежно від сезону; трекінгові штани з мембранної тканини; панама, кепка або тепла шапка; трекінгові черевики з синтетики чи шкіряні. Оптимальними будуть високі черевики, що фіксують гомілкостопову кісточку, це необхідно для попередження вивихів. У взуття котре беруть для походу повинна бути жорстка підошва, що забезпечує надійне зчеплення з поверхнею; взуття для привалів і аварійної заміни.

Додаткові аксесуари: спеціалізовані бахіли для походів лісом або горами коли доводиться йти по росі; сонцезахисні окуляри; дощовик. Спеціалізовані похідні багаторазові мембранні дощовики практично нічого не важать і займають мінімум місця.

Місткий та зручний рюкзак

Рюкзак – найголовніший, на рівні із взуттям, елемент спорядження для походів. Від нього залежить загальне враження від мандрівки. Яким має бути рюкзак для туризму? Все залежить від поставлених цілей: складності й тривалості походу, сезону та габаритів й ваги інших елементів спорядження. Людською мовою: туди має поміститись усе необхідне в поході. Оскільки ваші подорожі можуть бути різними, рюкзак варто підбирати універсальний та із запасом об’єму й міцності. Оптимальним варіантом сьогодні вважається наплічник об’ємом 50-60 л. Спинка, лямки та набедреник пояс рюкзака мають добре облягати вас, бути регульованими й міцними.

Намет

Підбирайте намет залежно від кількості користувачів. Оптимально – дво- чи тримісний. Перевагою буде наявність двох входів та двох вестибюлів (тамбурів) для речей. Зараз доброю вагою для намету вважається вага не більше 1.5 кг на користувача (до 3 кг — двомісний, до 4.5 кг – тримісний). Також, якщо говорити про «комплект» для сну, не менш важливим є спальний мішок і килимок (пінний чи надувний).

Посуд

Туристичний посуд повинний бути легким, компактним і, бажано, металевим. Горнятка для супу та чаю з широким дном (щоб були стійкими на нерівній поверхні) й ручками, що не нагріваються. Казанок, якщо йдете в похід невеликою групою, беріть за місткістю без особливого запасу на всіх членів загону. Силіконові складні горнятка або пляшки для води беріть тільки якщо розумієте що будете ними користуватися.

Якщо йдете з друзями переконайтеся що в місцевості куди ви зібралися в похід можна розводити багаття. В іншому випадку вам знадобляться пальник та газовий балон для приготування їжі. На одну людини потрібна буде мінімальна місткість балону. На групу потрібно її розраховувати залежно від кількості учасників.

Сублімована їжа

Планувати харчування у поході слід не менш ретельно, аніж сам маршрут. Рекомендуємо виходити із варіанту триразового прийому гарячої їжі (сніданок, обід, вечеря) та перекусів. На щастя, сучасному туристу все менше доводиться піклуватись про здобування (приготування) їжі, а все більше часу залишається для насолоди від процесу. Це стало можливим завдяки появі сублімованої та сушеної їжі. Такий варіант дає можливість за кілька хвилин отримати повноцінну готову страву.

Сублімована їжа має ще одну перевагу – малу вагу. Якщо для приготування картопляного пюре чи кількох порцій супу вам раніше потрібно було нести на собі кілька кілограмів продуктів, то зараз – кілька пакетиків вагою менше кілограма. До прикладу, денний раціон одного туриста, разом із двома перекусами, заважить всього 400 – 450 г. А ще, сублімована їжа поставляється у термостійких пакетах, що дозволяє готувати прямо в них, не використовуючи додатково миски та не забруднюючи казанок залишками їжі.

Ліхтарик

В список речей, які необхідно взяти з собою в Карпати, чи будь який інший похід обов’язково входить ліхтарик. Похідний день може початись дуже швидко і розтягнутись надовго. Ручний чи налобний ліхтарик є тою річчю, яка має завжди знаходитись під рукою. При встановлені табору, приготуванні їжі чи швидкій ходьбі увечері набагато зручніше використовувати саме налобний ліхтарик, адже він вивільняє обидві руки, від чого будь яка робота стане швидшою.

Рекомендуємо вам налобний ліхтар з USB зарядкою Lifesystems Intensity 280 Head Torch Rechargeable, який ви можете придбати в нашому магазині. Налобний ліхтар, що перезаряджається, з регульованим кутом освітлення і можливістю фокусування. Міцний волого- та пилозахищений корпус. Один потужний світлодіод білого кольору та два червоні дають сім різних режимів освітлення, включаючи режим SOS. Літій-іонний акумулятор забезпечує до 137 годин безперервної роботи (при мінімальній яскравості) і може заряджатися від будь-якого джерела живлення з USB-портом.

Аптечка

У рюкзаку, особливо під час складного або тривалого походу, завжди має знаходитись аптечка із необхідними медикаментами.

Найкращий похід починається вдома, з укладання чек лісту, в якому ви відзначаєте все що є необхідним. Якщо ви збираєтеся в похід з групою, не соромтеся ретельно розпитати гіда або керівника загону про умови. Дізнайтеся що саме і в якій кількості брати. Уточніть всі нюанси щодо харчування, трансферу. Дізнайтеся координати місцевості, в яку ви вирушаєте.

Усі необхідні речі, такі як рюкзак, намет, ліхтарик, сублімовану їжу та інше ви можете придбати у нашому магазині за дуже приємними цінами.

Коментарі
Рекомендовані товари