Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
+ 38 063 716 89 92 Замовити дзвінок

Список речей, щоб бути готовим до блекауту

Список речей, щоб бути готовим до блекауту

Попри те, що відключень світла в Україні давно не було, енергетики та енергоексперти попереджають: взимку вони можуть відновитися. Причин декілька – від масштабу заподіяних росією руйнувань енергосистемі країни до зростання споживання світла, а з ним і навантаження на мережу. Тому українцям слід уже зараз подбати про приготування всього необхідного.

Ми створили для вас список корисних товарів, які можна купити вже зараз, і бути наперед підготовленими до складної зими.

1. Зарядна станція з акумуляторами

За своєю суттю станція є просунутим повербанком з підвищеною енергоємністю та вихідною потужністю. Тому від нього можна не лише підзарядити смартфон, а й підключити комп'ютер, телевізор та іншу техніку.

2. Генератор і запас пального

Альтернатива для тих, хто живе у приватному будинку – генератори. Якщо в будинку є опалювальний котел або електроплита, знадобиться пристрій потужності близько 5 кВт. У разі постійної роботи електричного опалення, насоса і бойлера краще придбати генератор на 7 кВт. Разом із генераторами слід відразу ж закуповувати пальне – щоб заощадити.

3. Ліхтарик

Кишеньковий ліхтарик - це ще одне джерело світла в умовах блекауту, яке, безсумнівно, часто буває набагато зручніше свічки. Особливо, коли освітлювати простір треба у русі. До того ж це джерело не відноситься до пожежонебезпечних, тому його можна дати в руки навіть маленькій дитині.

4. Газовий пальник чи портативна газова плита

Для приготування їжі у будинках з електроплитами можна використовувати газовий пальник. Найменшого балона вистачить на тиждень для 1-2 осіб. А балони на 2-10 л прогодують більше людей протягом досить тривалого періоду.

5. Термобілизна

Вимикати можуть не лише світло, а й опалення. Тому слід подбати про термобілизну. При її виборі варто звернути увагу на вміст шерсті у виробі – найтеплішою буде білизна із шерсті мериноса. Втім, воно ж буде й найдорожчим. Бюджетний варіант – термобілизна на мікрофлісі.

6. Ковдри та пледи

У зв'язку з тим, що попереду на нас чекають осінні та зимові холоди, а чиновники та енергетики не втомлюються попереджати про найскладніший опалювальний сезон в історії незалежної України, актуальним буде запас теплих ковдр, пледів. Адже електричні обігрівачі та популярні зараз електричні ковдри в умовах відсутності світла не допоможуть .

7. Тижневий запас води та їжі

Під час відключень електроенергії жителі багатоповерхівок зіткнулися з тим, що разом зі світлом зникає весь побутовий комфорт, у тому числі вода в кранах. Тому на випадок форс-мажору запас технічної та питної води на тиждень буде зовсім не зайвим. Одне з основних завдань на період блекауту – забезпечити кожного члена сім'ї калоріями. Але не варто забувати про баланс поживних речовин (вітаміни, білки, жири, вуглеводи), а також про те, що смачна їжа є джерелом позитивних емоцій.

Щоб забезпечити різноманітність, і хоча б мінімальний баланс поживних речовин, слід підготувати: крупи, макаронні вироби, картоплю, м'ясні та рибні консерви. Не обов'язково, але не буде зайвим: їжа швидкого приготування, готові консервовані каші/супи, туристичні раціони, хлібні продукти, шоколад і батончики, горіхи та сухофрукти.

Якщо у вас є домашні вихованці, подбайте про їжу і для них: запас має бути мінімум на два тижні.

8. Сухий спирт

Головна перевага сухого спирту – це простота використання: для отримання вогню досить просто підпалити пігулку. Таблетки сухого спирту горять у будь-яких умовах, вони не бояться холодів та вогкості (горять навіть у мороз та дощ), їх проблематично використовувати хіба що на сильному вітрі. Тому для використання в домашніх умовах цілком підходять. Щоправда, таблетки, виготовлені на основі ацетату кальцію, під час горіння виділяють токсини, тому занадто захоплюватися ними, тим більше у закритому приміщенні, не варто. Готувати на сухому спирті не вдасться. Але якщо у вас немає інших джерел вогню, на сухому спирті можна нагріти воду і приготувати чай або каву, залити окропом кашу або суп швидкого приготування, налити теплу воду в грілку.

9. Засоби для гігієни

Гігієна – це не лише про санітарію, а й про комфорт. Звичайно, тазик та холодна вода навряд чи буде для когось у новинку, але й холодну воду доведеться заощаджувати. У такому разі вас виручить: антисептик - для чистоти рук; вологі серветки - ними можна помитися самому та помити посуд; одноразовий душ.

10. Аптечка

Домашня аптечка під час війни має бути в розширеному асортименті. Для зручності всі необхідні медпрепарати ділимо на великі групи.

Перша група – це препарати для хронічних хворих, які приймаються регулярно. Запас цих ліків має бути мінімум на 2-3 тижні.

Друга група – це стандартний мінімальний набір домашньої аптечки: знеболювальні, жарознижувальні, протизапальні, препарати від алергії, застуди, розладу шлунка. Плюс перев'язувальний матеріал (бинт, пластир), антисептики (перекис водню, йод, зеленка, антисептичний засіб для рук).

У нашому магазині ви зможете купити усі корисні товари, які стануть у нагоді під час блекауту.

Коментарі
Рекомендовані товари