Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
+ 38 063 716 89 92 Замовити дзвінок

Необхідні дрібниці у зимовому поході

Необхідні дрібниці у зимовому поході

Зимовий похід — це не тільки захоплююча пригода та унікальний досвід, а й велика відповідальність та справжнє випробування. Список спорядження для зимового походу потрібно продумати до дрібниць. До останнього багато туристів якраз ставиться легковажно, а дарма. Незначні, на перший погляд, деталі впливають на комфорт і безпеку на маршруті. У цій статті мова піде про ті дрібні аксесуари, які роблять зимовий похід більш комфортним та безпечним. Це базовий список, з часом ви точно доповните чи скоротите його згідно ваших персональних вимог.

Баф

Мультифункціональна пов’язка (баф) – одна із тих дрібничок, яку потрібно брати в кожен похід, незалежно від його тривалості чи пори року. У холодну пору баф можна використовувати для захисту шиї чи обличчя від холоду (функція шарфа), як додаткову шапку чи замість балаклави. Зимові пов’язки відрізняються наявністю флісового утеплення. Порада: захищати голову від холоду потрібно навіть під час сну. Можна надіти тонку шапку або той же баф.

Запасні теплі шкарпетки

Сухі теплі шкарпетки убережуть вас від переохолодження, застуди, пухирів. Тому беремо з собою мінімум три пари: ходові, для сну та запасні ходові. А краще ще +1-2 пари зверху, особливо для довгих маршрутів. Важливо! Жодної бавовни — тільки синтетика та шерсть. Замість звичайних беріть зимові трекінгові шкарпетки. Ідеальний варіант на зиму — з мериносової вовни. Вона гіпоалергенна, не колеться, швидко сохне, має антибактеріальні властивості.

Тонкі рукавиці

Про необхідність теплих рукавиць в зимових горах пам’ятає кожен, однак не менш важливою є наявність додаткових, тоненьких рукавиць. Під час виходу їх найкраще одягати під основні. Таким чином, знявши теплу рукавицю аби дістати потрібну річ із рюкзака, ввімкнути ліхтарик чи зав’язати шнурки на черевиках, ви не ризикуєте обморозити руки. Беріть основну пару рукавиць/перчаток із матеріалів, що відповідають погодним умовам, та ще 2 пари тонких флісових (зокрема одну для сну).

Сонячні окуляри або лижна маска

Ці два елементи спорядження у певних випадках є взаємозамінними, проте часто є необхідність в них обох. Сонячні окуляри взагалі повинні стати вашим постійним супутником в горах – місці підвищеної кількості ультрафіолетових променів. Взимку ця необхідність підсилюється високим альбедо снігу. Тому, якщо не хочете постійно мружитись, чи, гірше, отримати пошкодження очей, використовуйте спеціальні туристичні сонячні окуляри. Лижна маска стане корисною при сходженнях у негоду: сильний зустрічний вітер зі снігом може стати вагомою перешкодою на шляху до вершини.

Бальзам для губ та сонцезахисний крем

Ці засоби мають бути у рюкзаку завжди, незалежно від сезону. Але особливо вони важливі на засніжених стежках, коли вітер, відбите від снігу сонце і мороз намагаються добряче познущатися з вашого обличчя. Гігієнічна помада захистить губи від тріщин, обвітрювання, пересихання та обмороження. Сонцезахисний крем підбирайте залежно від висоти — чим вище піднімаєтесь у гори, тим більше має бути SPF (але мінімум 30).

Термос чи термогорнятко

Можливість випити гарячого чаю десь на схилах  зимової Говерли є безцінною. Теплий напій додає бадьорості, повертає сили та зігріває. Звісно, його можна зготувати і на пальнику, однак часозатрати на це будуть суттєво більшими.

Налобний ліхтарик

У зимових походах, коли темніє катастрофічно рано, ліхтарик має бути обов'язково. Не розраховуйте, якщо що, підсвітити телефоном — бережіть заряд. У крайньому разі підійде звичайний ручний ліхтарик, але набагато краще взяти налобну модель — з вільними руками пересуватися набагато безпечніше. Не забудьте взяти запасні елементи живлення, а ще краще — запасний ліхтарик.

Power Bank

Якщо вже згадувати про джерела живлення, то зимою точно варто прихопити із собою портативний зарядний пристрій. Смартфони, ліхтарик, навігатор чи електронна книга – йому точно знайдеться застосування.

GPS-навігатор, компас, карти

Сучасні аутдорники часто покладають надто великі надії на смартфон. Так, користуватися онлайн-картами та вбудованим навігатором дуже зручно, але на морозі батарея телефону швидко сідає, а в погану туманну погоду сигнал GPS у телефоні часто зникає. Тому беріть у похід повноцінний GPS-навігатор, а додатково до нього — «олдскульні» паперові карти та компас. Якщо такі девайси для вас новинка, обов'язково навчіться ними користуватися ще до старту маршруту.

Гермочохохли та гермомішок

Дуже корисні аксесуари у багатоденному поході. Окрім запасного одягу, розмітсити у гермочохли вашу електроніку та документи, сірники. Якщо ваші речі не намокнуть, бо на вулиці мороз, то вони точно можуть відсиріти.

Сірники, запальничка, кресало

У зимовий похід беріть якісну запальничку з вітрозахистом та/або спеціальні похідні вітро- та водостійкі сірники у герметичній упаковці. Ще один альтернативний варіант — сучасне кресало. Воно надійне, довговічне, підійде для розведення вогню за будь-яких умов.

Багаторазові грілки та термоковдра

Справжня знахідка для туристів чи гірськолижників. Активізувати грілку  можна стисненням м’якої ємності з одного із країв. Для «перезавантаження» досить прокип’ятити грілки у воді до розчинення кристалів. Крім грілок, закиньте в рюкзак рятувальну термоковдру. Сама собою вона не гріє, але дає хорошу термоізоляцію і в критичних ситуаціях врятує від переохолодження.

Усі ці товари ви можете купити в нашому магазині.

Коментарі
Рекомендовані товари